Відчуйте себе крихітним на цій гігантській мапі галактики з можливістю масштабування, на якій зображено 3 мільярди зірок

  Астрономи випустили одне з найбільших сховищ даних Чумацького Шляху за всю історію, детально каталогізувавши неймовірні 3,32 мільярда космічних об’єктів. Кінцевим результатом є гігантське зображення, яке можна збільшувати і зменшувати, щоб отримати приголомшливе відчуття масштабу.
  Кожен, хто коли-небудь дивився на небо ясної ночі, далеко від світлового забруднення, дивувався, скільки там зірок. Спробувати порахувати і каталогізувати їх усі може здатися нездійсненним завданням, але покоління досліджень, таких як PAN-STARRS, Sloan і Gaia, намагалися зробити саме це. Кожне з них давало все більш детальне уявлення про космос, і зараз ми, можливо, маємо найглибше з них.

  Остання новина – це другий реліз даних камери Dark Energy Camera Plane Survey (DECaPS2), яка спостерігає за диском Чумацького Шляху в оптичному та ближньому інфрачервоному діапазонах світла. Інструмент розташований на 4-метровому телескопі імені Віктора М. Бланко в Чилі на висоті 2200 м, що дає йому змогу добре бачити південну частину неба.

  Після першого випуску даних у 2017 році DECaPS2 складається з 21 400 окремих експозицій загальним обсягом понад 10 ТБ даних, на яких астрономи ідентифікували близько 3,32 мільярда об’єктів. Поєднання обох випусків даних тепер охоплює 6,5% всього нічного неба, або площу, що приблизно в 13 000 разів перевищує розмір повного Місяця на небі.

  Диск Чумацького Шляху виглядає як яскрава світлова пляма, оповита пилом, через який важко розрізнити окремі зірки та об’єкти. Близькоінфрачервоне бачення телескопа допомогло йому розгледіти пил, а нова техніка обробки даних, яка передбачає фон за кожною зіркою, допомагає виокремити зорі з натовпу і туманностей.

  І кінцевий результат неймовірний. Зображення починається з вигляду, схожого на той, що ви бачите неозброєним оком, дивлячись на небо, але збільшуючи масштаб будь-якої випадкової ділянки, яка привертає вашу увагу, ви бачите все більше і більше конкретних зірок. Якщо ви хочете відчути себе абсолютно приголомшеним і водночас крихітним і незначним, це фото для вас.

«Одна з головних причин успіху DECaPS2 полягає в тому, що ми просто вказали на регіон з надзвичайно високою щільністю зірок і були обережні з ідентифікацією джерел, які з’являються майже один над одним», – сказав Ендрю Сайджарі, провідний автор дослідження. «Це дозволило нам створити найбільший за кількістю спостережуваних об’єктів каталог, коли-небудь створений за допомогою однієї камери».

Дані, зібрані для цього дослідження, ймовірно, будуть підживлювати цікавість астрономів та їхні дослідження на довгі роки.

Дослідження було опубліковане в додатку до Astrophysical Journal Supplement. Погляньте на зображення і набір даних у відео нижче або зануртесь у зображення зі збільшенням тут.

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=keyword&esrc=s&url=https%3A%2F%2Fvistnyk.com.ua%2F
https://telegra.ph/My-favorite-Ukrainian-news-site-09-01
https://public.sitejot.com/padob93.html
https://medium.com/@padob93091/about
https://ioby.org/users/padob93091658288
https://www.yelp.com/user_details?fsid=8RDQNwZTcvBzdV_X21N_sw&userid=FjwhL-8WHGjZxWNBdPEZ_Q
https://www.tripadvisor.com/Profile/padob93
https://visual.ly/users/padob93091/portfolio
https://www.blurb.com/user/padob93?profile_preview=true
https://disqus.com/by/pavlodobriy/about/
https://www.goodreads.com/user/show/161683500-ostap-bodnar
https://peatix.com/user/15585324/view
https://www.reverbnation.com/artist/ostapbodnar
https://www.indiegogo.com/individuals/31590759
https://www.zintro.com/profile/zi151ca6d4
https://t.me/links_1_2/372
https://list.ly/wojep93999/lists
https://trello.com/b/TcTsMvHy/my-favorite-ukranian-news-site
https://www.metal-archives.com/users/wojep939
https://www.stageit.com/wojep939

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *